#birefsanenindogusu

Loading...
SIBERDEYIZ Mobil Uygulaması Çıktı -> 2500 Puan Hediye
Yıl Sonu İndirimleri Başladı Detaylar İçin TIKLA
SİBERDEYİZ ÖZEL NETFLİX CHECKER YAYINDA | GİTMEK İÇİN TIKLA
SİBERDEYİZE ÖZEL SPOTİFY CHECKER YAYINDA GİTMEK İÇİN TIKLA

★ Puan Rehberi

Bu makale, 15 Kasım 2020 Pazar günü saat 16:26 tarihinde yayınlanıp toplamda 5,551 kere okundu.


Puan Rehberi

Nedir/Neye Yarar? 
Sahip olduğunuz günlük beğeni ve başlık haklarınızı artırabilmek için seviye atlamanız gerekmektedir. Seviye atlayabilmeniz içinde "puan" kazanmanız gerekiyor. Puanı, sitedeki sanal para birimi olarak düşünebilirsiniz. Puan kazanıp seviye atladıkça haklarınız artacak  ve daha fazla içeriğe erişim sağlayıp sitede sunulanlardan daha fazla yararlanabileceksiniz. Kazandığınız puanlarla Siberpazar üzerinden alım yapıp, Hesap Onay satın alarak satış yapabilmektesiniz. "Diamond üye" seviyesine ulaşarak site ve discord üzerindeki VIP Bölüm'e erişim hakkı elde ederek kaliteli paylaşımlara erişim sağlayabilmektesiniz. Seviye sistemi hakkında detaylı bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nasıl ki puan kazandıkça seviye atlıyorsanız aynı şekilde puan harcadıkça seviye düşersiniz. Örneğin; Seviye 3'sünüz ve 3250 puanınız var. Siberpazar'dan 1000 puana hesap satın alınca puanınız 2250 puana, aynı şekilde seviyeniz de 3'ten 2'ye düşecektir.

Puan Nasıl Kazanılır? 

Başlık Oluşturma: Anasayfa'nın sağ üst tarafında Blog Yazıları'nın hemen üzerinde "Başlık Oluştur" butonu yer almaktadır. Seviyeniz dahilinde sahip olduğunuz başlık açma haklarınız ile site kurallarına uygun başlıklar oluşturarak puan kazanabilirsiniz. Oluşturulan her başlık için 4 puan elde     edilmektedir. Oluşturduğunuz başlığı beğenen her üye başına 2 puan kazanmaktasınız. Oluşturduğunuz başlık ne kadar ilgi çekiciyse o kadar beğeni alır, aldığınız beğeniler kadarda puan toplarsınız.


Yorum Yapma: Başkaları tarafından oluşturulmuş başlıklara veyahut kendi başlıklarınıza yaptığınız yorumları beğenen her üye başına 2 puan kazanırsınız. Yaptığınız yorumlar her ne kadar olumlu, pozitif, yapıcı ve teşvik edici ise beğenilmesi ve puan getirmesi o kadar muhtemeldir.
Günlük Puan: Bu sistem, üyelerin puan kazanmasına yardımcı olma gayesiyle oluşturulmuştur. Günübirlik işleyen bu sistem, üyenin sitedeki devamlılığına göre verdiği puanı artırmaktadır. Düzenli bir şekilde hergün giriş yapıp puanları toplarak bu artıştan yararlanabilirsiniz. Bir gün dahi girmezseniz bu artış sıfırlanarak başa döner ve ilk günden tekrar başlarsınız. Her 30 günlük toplamadan sonra sıfırlanarak başa dönmektedir.


Raporlama: Site kurallarına uymayan, vaadedilenle içeriği örtüşmeyen, kopya/alıntı olduğunu kanıtlayabileceğiniz, zararlı yazılımlar vb içeren, alakasız ve gereksiz başlıkları raporlayarak puan kazanabilirsiniz. Yapılan raporlama değerlendirilir ve doğru bulunması halinde 50 puan kazanırsınız.Siberpazar: En hızlı ve kolay şekilde puan kazanabileceğiniz yerdir. Site kurallarına uygun olduğu sürece istediğinizi, istediğiniz puandan satışa koyabilirsiniz. Siberpazarda tezgah açabilmek için Hesap Onay gerekmektedir. Profil - Hesap Ayarları - Hesap Onay yönlendirmesini takip ederek satın alma ekranına ulaşabilirsiniz. İstenen puan, uygulanan indirimler veya zamlarla değişim göstermektedir. Puan Aktarımı: Sadece Hesap Onay'a sahip üyeler arasında gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Günlük en fazla 3 defa yapılabilen bu işlemde tek seferde maksimum 15.000 Puan aktarımı yapılabilmektedir. Üyeler arası anlaşmalara göre hızlı alım-satım, takas işlemleri vb. için kullanılmaktadır.Sahip olduğunuz puanın en güncel halini görmek için sağ üst köşede bulunan işarete tıklayın.